Kernu mõis on idülliline paik, kus tähistada elu üht tähtsaimat päeva. Vana mõisahoone romantiline atmosfäär, 230-aastase tammega mõisapark ning professionaalne ja diskreetne teenindus tagab peole õige hoo ja meeleolu. Meie saalid on ka ilma suuremate kaunistusteta piisavalt esinduslikud nii ametliku tseremoonia läbi viimiseks kui ka pulmapeo pidamiseks. Restoran Ludvigi pakutav pulmamenüü on saanud vaid kiitvaid hinnanguid. Mõisahotellis jagub kauneid sviite noorpaarile, ämmadele-äiadele, sugulastele ning head sõbradki saab majutatud. Ilusa ilma korral saab peoga algust teha suveterrassil, kuid kehvemate ilmade korral sobivad selleks suurepäraselt ka mõisa avarad peosaalid. Maalähedasemat õhkkonda pakub pidustusteks mõisa vana maakivist küün. Privaatsuse soovijatele oleme valmis pakkuma kogu mõisakompleksi eksklusiivset broneeringut. Palume ühendust võtta meie kontaktidelt
TSEREMOONIA

Pulmatseremooniat on võimalik Kernu mõisas läbi viia nii sise- kui välitingimustes. Populaarsemad valikud tseremooniaks on mõisapargi suveterrass, mõisaesine paisjärve kallas või paadisild ning vana maakivist küün.

Kirikliku laulatuse soovijate jaoks asub lähikonnas kaks romantilist maakirikut: Hageri ja Laitse.

VASTUVÕTT
Kernu mõisas toimuvatel pulmapidudel on kujunenud meeldivaks traditsiooniks tervitada värsket noorpaari pokaali šampusega, sinna juurde hooajaline puuviljavalik ja kerged suupisted. Selline väike klaasikõlin sobib juhul, kui tseremoonia toimus mõisas, aga ka siis, kui saabutakse mõisa juba värske paarina. Meie teenindajad kannavad rõõmuga hoolt selle eest, et iga külaline saaks kokkulöömiseks pokaali ning isutekitajaks kerge suupiste. Külaliste vastuvõtuks sobivad hästi mõisa peosaalid, pargipoolne suveterrass, vana maakivist küün, õunapuuaed ja ka maalilise vaatega ruumid mõisa 2. korrusel. Külaliste vastuvõtt ja pruutpaari tervitamine või õnnitlemine on ühtlasi ka sobivaks hetkeks pulmafotograafile kogu pulmaseltskonna jäädvustamiseks. Erisoovide korral oleme alati rõõmuga valmis nende õnnestumisele kaasa aitama!

TOITLUSTUS Pulmatoit koos sobiva joogivalikuga on peo õnnestumise tähtis komponent. Oleme kindlad, et restoran Ludvigi peakokk suudab kokku panna menüü, mis vastab ka kõige nõudlikuma külalise ootustele. Oma soovitustes lähtume selle päeva pidulikkusest, aga eelkõige arvestame teie soovidega. Heaks traditsiooniks on saanud huvipakkuva pulmamenüü degusteerimine. Pulmamenüü degusteerimine tagab selle, et tehtud valik oleks parim ning pulmapeo saabudes võite olla kindel, et nii teie kui ka külalised naudivad rikkalikke ja maitsvaid roogasid, mis kõik valminud mõisas kohapeal. Meil on hea koostöö vabariigi suuremate alkoholitarnijatega ning siingi on teie maitse ja eelistused määravad. Koostöös oma partneritega saame pea alati võimaldada peolauale just teile meelepärast joogivalikut.

MAJUTUS Kernu mõisahotell oma looduskauni asukohaga keset mõisaparki paisjärve kaldal sobib hästi peojärgseks puhkuseks. Meie sinine Järvesviit oma avara magamistoaga on kujundatud just pruutpaaride soove silmas pidades. Ämmad-äiad saavad valida meie ülejäänud kolme sviidi vahel. Sõbrad ja sugulased saavad majutuda mõisahotelli ülejäänud 12 numbritoas. Noored ja väsimatud on olnud rahul vanas tallihoones pakutava lihtsama majutusvõimalusega, sealgi on 13 numbrituba. Mitme maja peale kokku on meil 80 voodikohta ja ühes lisavooditega oleme majutanud kuni 90 pulmalist. Värske maaõhk ja ümbruse vaiksed loodushääled tagavad kõikidele külalistele rahuliku une. Hotelli juurde kuulub puhkeruumiga saun, mida külalised saavad soovi korral kasutada.
SAALID
BALLISAAL (max 96 külalist)

Ballisaal on meie kõige suurem ja pidulikum saal. Saali mõõtmed on 12,2 m x 6,5 m , üldpindala 80 m2. Saali seinad on dekoreeritud kollase siidtapeediga, laes on karniis ja 2 suurt lühtrit. Eksponeerime siin ka lähedalasuvast Mõnuste karjäärist pärit paekivist ehitatud võlve.

VASTUVÕTUSAAL

Meie sinakates toonides vastuvõtusaalis on tore pakkuda peo alustuseks kergeid jooke. Saali mõõtmed on 5,1 m x 6,1 m, üldpindala 31,8 m2. Selles saalis on säilinud 200 aastat vana laekarniis. Saali ümbritsev viinamarjavääte kujutav joonis on taastatud ukse kohalt leitud esimeselt krohvikihilt pärit vana joonise järgi. Kuna leiti ka küllaltki hästi säilinud kolmas krohvikiht, siis seda oranžides ja mustades toonides joonist eksponeeritakse sondaazina. Saali kardinad on pärit St. John Lodge’i lossist Londonist. Laerosett taastati renoveerimise käigus. Olenevalt peo iseloomust ja külaliste hulgast on seda saali võimalik kasutada Rootsi laua stiilis laudade paigutamiseks või kohvilaua katmiseks.

KLAVERISAAL

Nagu saali nimigi ütleb, asub siin mõisa klaver. Saali mõõtmed on 7 m x 6,2 m, üldpindala 44,6 m2. Saali klaver kuulus Anton Hansen Tammsaarele, kes ostis selle oma tütrele klaveriõpinguteks. Peale kirjaniku surma müüs lesk klaveri A. Aarnale, kelle lastelastele klaver ka praegu kuulub. Meil on au olla selle ajaloolise klaveri ajutised hoidjad.Saalis ekponeerime anfilaatvahekäigus jällegi Mõnuste karjääri kvaliteetset paekivi. Laemaaling on taastatud laest leitud vanade maalingute fragmentide järgi. Kardinad on pärit St. John Lodge’i lossist Londonist, laerosett taastatud. Seda saali on hea kasutada muusikalisteks vahepaladeks. Vajadusel saab siin katta pikema peolaua 20 külalisele.

TANTSUSAAL
See saal oli algselt mõisa kõige suurem ja pidulikum saal. Saali mõõtmed on 5,1 m x 10 m, üldpindala 51,5 m2. Saalis on säilinud laekarniis ja 200 aastat vana parkettpõrand. Saalist pääseb aiaterrassile, mis muudab suvel saali kasutamise eriti nauditavaks. Saali saab katta pika peolaua kuni 40 inimesele. Suuremate pidude korral on saali hea kasutada tantsusaalina.